Solo and Duo Competition Results

2017 Solo and Duo Competition Results

In 2017, CVI will bring together the results from all of the Metropolitan Melbourne Solo and Duo Competition results. For live results, please visit each competition's Facebook page.

 

CVI

CALISTHENIC SOLO - 8 YRS Novice - Division 1
1st - M Rowe 2nd - M Partridge 3rd - E Taylor
HM - I Smith & S Young HC - S Wickstein & M Stein
SM - T Roth
CALISTHENIC SOLO - 8 YRS Novice - Division 2
1st - A Keleher 2nd - M Quayle 3rd - E Webster
HM - E Pollard, E Baxter, S Black HC - E Jabornik, A Porter & Z Jimeno
SM - M Loper & A Carthew-Monos
CALISTHENIC SOLO - 9 YRS NOVICE - Division 1
1st - S Carstens 2nd - M Livett 3rd - A Olivares
HM - B Ruschmeyer HC - C Rayner, C Foley & I Tovey
SM - M Smith & I Fife
CALISTHENIC SOLO - 9 YRS NOVICE - Division 2
1st - S Leyden 2nd - T Eastgate 3rd - Z Greco
HM - P Cunningham & L Clancy HC - A Bampton & A Petrellis
SM - S Foote & L Poulios
CALISTHENIC SOLO - 9 YRS NOVICE - Division 3
1st - P Knight 2nd - G Vakameilalo 3rd - G Kelly
HM - E Crowley HC - K Frost, L Lafontaine Pollard & K Strickland
CALISTHENIC SOLO - 9 YRS OPEN
1st - S Mackenzie 2nd - J Aggelis 3rd - A Johnson
HM - S Maclennan HC - Z Pendlebury
CALISTHENIC SOLO – 10 YRS NOVICE – Division 1
1st - A Mariani 2nd - A Spence 3rd - A Bridges
HM - M Van Neuren & T Yip HC - C Gaudion & T Carrozza
SM - L Taivai, C Rigopoulos & E Godfrey
CALISTHENIC SOLO – 10 YRS NOVICE – Division 2
1st - S Rozinszky 2nd - G Talbot 3rd - M Cavalli
HM - M Dawe HC - C Cooper & E Stewart
SM - G Hewett, G Marandawela & C Pitruzzello
CALISTHENIC SOLO - 10 YRS Novice - Division 3
1st - Z Sarisandal 2nd - C Howlett 3rd - M Liu
HM - K Tuite & S Isgro HC - M Johnstone
SM - M Catania & E Rondeau
CALISTHENIC SOLO - 10 YRS OPEN
1st - C Nash 2nd - C Prescott 3rd - M Modin
HM - M Armour HC - L Bennett
SM - M Arnott
CALISTHENIC SOLO - 11 YRS NOVICE - Division 1
1st - J Geleit 2nd - C Abdulbaki 3rd - M Wyllie
HM - T Campbell HC - C Kerr
SM - A Cox
CALISTHENIC SOLO - 11 YRS NOVICE - Division 2
1st - J Hills 2nd - C Pollard 3rd - B Choat
HM - H Loughrey HC - I Webster
SM - A Buturlin
CALISTHENIC SOLO - 11 YRS Novice - Division 3
1st - A Breci 2nd - S Rossi 3rd - O Parks
HM - J Metra & A Scott HC - T Jones & D Pepperell
SM - T Hammond
CALISTHENIC SOLO - 11 YRS Novice - Division 4
1st - L Cotter 2nd - M Bacci 3rd - A Marell/Seach
HM - J Edwards HC - A Scott
SM - C Greene, J Laruccia & R Guinan
CALISTHENIC SOLO - 11 YRS Open Reserve
1st - C Harding 2nd - E Dowling 3rd - I Jeffs
HM - G Fogg HC - M Knight
CALISTHENIC SOLO - 11YRS OPEN
1st - E Thomas 2nd - S Cole 3rd - S Tainsh
HM - P Harris HC - P White
SM - A De Franceschi & S Vos
CALISTHENIC SOLO - 12 YRS NOVICE - Division 1
1st - S Pettit 2nd - M Wang 3rd - T Dsouza
HM - A Parrot HC - I Daff
SM - H Dwyer, I Jenkinson & O Grossi
CALISTHENIC SOLO - 12 YRS Novice - Division 2
1st - A Tripunoski 2nd - H Macfarlane 3rd - A Phillips
HM - S Migotto HC - E Bruce & S Johnson
SM - R Drinnan & J Harvey
CALISTHENIC SOLO - 12 YRS Novice - Division 3
1st - R Feng 2nd - S Wang 3rd - J White
HM - M La & A Tuite HC -A Poulios, S Johnson & S Hession
CALISTHENIC SOLO - 12 YRS OPEN RESERVE
1st - S Mclaughlin 2nd - J Knight 3rd - H Car
HM - L Bowen HC - E Kinahan
SM - A Gerrits & Dawes
SM - S Kitto & C Reither
CALISTHENIC SOLO - 12YRS OPEN
1st - O Macklin 2nd - E Rusmir 3rd - G Pettinella
HM - A Collard HC - A Wilson & L Patullo
CALISTHENIC SOLO - 13 YRS Novice - Division 2
1st - A Kouvelas 2nd - A Stewart 3rd - W Mcdonough
HM - M Ryan, H Thompson & M Conti HC - A Kralevski, E Camilleri & M Sottile
CALISTHENIC SOLO - 13 YRS OPEN RESERVE
1st - E Wu 2nd - A Braden 3rd - J Soh
HM - C Spooner HC - C Mitton & B Leatch
SM - H Williamson & S Turone
CALISTHENIC SOLO - 13YRS OPEN
1st - L Shattock 2nd - M Vos 3rd - C Macklin
HM - M Mcveigh HC - T Sheehan
CALISTHENIC SOLO - 13 YRS Novice - Division 1
1st - E Haines 2nd - E Classon 3rd - A Parker
HM - A Stoker HC - B Macdonald & K Menzies
SM - E Burich
CALISTHENIC SOLO - 14 YRS Novice - Division 1
1st - J Byrne 2nd - K Smith 3rd - J Liu
HM - E Close HC - E Griffith & C Wellington
SM - C Long
CALISTHENIC SOLO - 14 YRS Novice - Division 2
1st - E Ryan 2nd - M Lafontaine Pollard 3rd - S Kamenjarin
HM - M Kinsman HC - L Ambrose & C Reichelt
SM - P O'Neill, M Brown & S Castricum
CALISTHENIC SOLO - 14 YRS Open Reserve
1st - A Horner 2nd - H Mcaleese 3rd - M Flanagan
HM - C Bast HC - J Zuydwyk
SM - N Khoo, A Drinnan, A Marinov
CALISTHENIC SOLO - 14YRS OPEN
1st - E Lawless 2nd - A Van Dijk 3rd - T Sluka
HM - B Cowper-Hill HC - M Maney
CALISTHENIC SOLO - 15YRS OPEN
1st - T Brown 2nd - Z Formosa 3rd - Z Gibson
HM - A Hughes HC - C Braden
CALISTHENIC SOLO – 15 YRS NOVICE
1st - T Hammond 2nd - K Burns 3rd - O Cartechini
HM - M Dent HC - D Wendt
SM - B Thiele, B Beattie & I Lively
CALISTHENIC SOLO – 15 YRS OPEN RESERVE
1st - E Craig 2nd - D Emmerling 3rd - H Moran
HM - A Henwood HC - C Kohlman
CALISTHENIC SOLO – 16 YRS NOVICE
1st - S Callaghan 2nd - K Brown 3rd - L Pandazopoulos
HM - D Haase HM - E Harding & S Holloway
SM - C Tiong & S Luedi
CALISTHENIC SOLO – 16 YRS OPEN RESERVE
1st - H Cox 2nd - I Rogers 3rd - E Chan
HM - A Sieben
CALISTHENIC SOLO - 16YRS OPEN
1st - C De Faye 2nd - M Brooks 3rd - M Greenhalgh
HM - T Killender HC - K Bast
CALISTHENIC SOLO – 17 YRS NOVICE & OPEN RESERVE
1st - L Finlayson 2nd - C King 3rd - G Pigatto
HM - R Perry HC - C Dorman
CALISTHENIC SOLO - 17YRS OPEN
1st - B Mcveigh 2nd - C Summers 3rd - Arhontissas
HM - T Shattock HC - T Davison
Senior Calisthenic Solo Novice 1
1st - S Woods 2nd - D'Arcy Curtis 3rd - L Beardsmore
HM - N Smith HC - J Durovic
Senior Calisthenic Solo Novice 2
1st - S Allen 2nd - T Bolzon 3rd - M Newbound
HM - C Aravena-Hughes HC - R Kestle & B Mcgown
CALISTHENIC SOLO – SENIOR OPEN RESERVE
1st - C Humphreys 2nd - C Murphy 3rd - O Rundle
HM - S Mathias HC - R Hepburn
CALISTHENIC SOLO – SENIOR OPEN
1st - K Andrews 2nd - H Roffey 3rd - J Doig
HM - R Dowling HC - M Holden
JUNIOR DUOS
1st - S Mclaughlin & H Car 2nd - H Boothby & T Woodall 3rd - R Smith & A Smith
HM - I Lappage & F Vanin HC - A Denni & O Kelly
SM - C Parsons & M Hodgson
INTERMEDIATE DUOS
1st - B Ruckwood & C De Faye 2nd - A Crook & C Cosgriff 3rd - O D'Agruma & M Stutterd-Walsh
HM - H Yuill & C Hocking HC - E Menzies & M Dinon
SM - O Vines & T Leslie
SENIOR DUOS
1st - J Bouloukis & O Bouloukis 2nd - R Fenton & M Newman 3rd - M Smith & C Treseder
HM - R Mackay & E Winters HC - B Mcgown & T Paul - G Collard & V Collard
SM - M Creed & C Creed
GRACEFUL - 11YRS Novice - Division 1
1st - S Cole 2nd - E Thomas 3rd - E Morris
HM - S Tainsh HC - A Iannazzone
SM - P White, T Black & M Vella
GRACEFUL - 11YRS Novice - Division 2
1st - R Smith 2nd - M Knight 3rd - A Taylor
HM - P Harris & A Ancilleri HC - C Pollard
SM - T Jones, I Webster & D Pepperell
GRACEFUL - 12YRS Novice - Division 1
1st - A Wilson 2nd - S Holdich 3rd - A Poulios
HM - I Kors HC - A Jones
SM - T Bassett, F Jones, T Dsouza & L Bowen
GRACEFUL - 12YRS Novice - Division 2
1st - J Knight 2nd - E Rusmir 3rd - C Heron
HM - E Kinahan HC - E Fitzgerald
SM - A Li, G Herft, H Boothby
GRACEFUL SOLO - 12 YRS OPEN
1st - G Arnold 2nd - A Collard 3rd - L Hendrickse
HM - L Gammone HC - M Michailidis
GRACEFUL SOLO - 13 YRS Novice - Division 1
1st - X Burge 2nd - B Campbell 3rd - M Mcveigh
HM - T Lowe HC - A Parker
GRACEFUL SOLO - 13 YRS Novice - Division 2
1st - H Thompson 2nd - C Macklin 3rd - S Parks
HM - L Morris HC - C Mitton & O Brond
GRACEFUL SOLO - 13 YRS OPEN
1st - L Shattock 2nd - M Vos 3rd - B Humphreys
HM - S Renton HC - A Braden
GRACEFUL SOLO - 14 YRS Novice - Division 1
1st - M Patterson 2nd - E Inserra 3rd - C Smith
HM - Z Robinson HC - H Mcaleese & S Kamenjarin
GRACEFUL SOLO - 14 YRS Open Reserve
1st - M Farrelly 2nd - L Chilver 3rd - M Swart
HM - T Courtot HC - M Smith
GRACEFUL SOLO - 14 YRS Novice - Division 2
1st - N Khoo 2nd - B Ta 3rd - K Smith
HM - B Skinner HC - L Liu
GRACEFUL SOLO - 14 YRS OPEN
1st - E Lawless 2nd - A Van Dijk 3rd - B Cowper-Hill
HM - E Rozinszky & E Mccorkell HC - M Barbuto
GRACEFUL SOLO - 15 YRS Novice - Division 1
1st - B Whitely 2nd - C Burgess 3rd - L Smith
HM - C Cottrell & E Craig HC - K Gaskell
SM - J Irvine & T Miles
GRACEFUL SOLO - 15 YRS Novice - Division 2
1st - L Jeffs 2nd - C Kohlman 3rd S Egglezos
HM - S Petterson HC - G Matheson, C Oldcastle, S Warrener, E Mckee
GRACEFUL SOLO - 15 YRS Open Reserve
1st - A Henwood 2nd - Z Gibson 3rd - G Gaal
HM - O Cartechini & A Hughes
GRACEFUL SOLO - 15 YRS OPEN
1st- O D'Agruma 2nd - Z Formosa 3rd - T Hammond
HM - C Braden HC – Mahoney
GRACEFUL SOLO - 16 YRS Novice
1st - T Moonen 2nd - K Sluka 3rd - I Rogers
HM - T Mclean & B Haines HC - T Scott & O Pirotta
GRACEFUL SOLO - 16 YRS Open Reserve
1st - N Wallis 2nd - E Klaster 3rd - C Hocking
HM - M Perry HC - H Brown
GRACEFUL SOLO - 16 YRS OPEN
1st- E Holbrook 2nd - I Spagnoulo 3rd - C Cosgriff
HM - R Carroll & A Renkin HC - S Tutakitoa
GRACEFUL SOLO - 17 YRS Novice
1st - C Jenkinson 2nd - G Pigatto 3rd - G Mcindoe
HM - W Ofosu-Amaah HC - G Sossi
GRACEFUL SOLO - 17 YRS Open Reserve
1st - S Connell 2nd - C Arhontissas 3rd - G Johnson
HM - J Christensen HC - T Davison
GRACEFUL SOLO - 17 YRS OPEN
1st - T Shattock 2nd - B Mcveigh 3rd - A Stutterd-Walsh
HM - S Dowsey HC - C Summers & V Cataldo
GRACEFUL SOLO – SENIOR Novice - Division 2
1st - E Roycroft 2nd - P Ellis 3rd - N Smith
HM - B Davey & M Holden HC - D Mackow
GRACEFUL SOLO – SENIOR Novice - Div 1
1st - R Augerinakis 2nd - L Maltaric 3rd - J Durovic
HM - M Curbitt HC - L Mcdonald-Wedding & R Hepburn
GRACEFUL SOLO – SENIOR Open Reserve
1st - S Gosch 2nd - E Fullwood 3rd - A Bignell
HM - C Murphy HC - L Hedge
Graceful Solo - Senior  Open
1st - K Andrews  2nd - R Reeves  3rd - C Lord
HM - A Bickford  HC - A Cray & H Roffey
 

Avonde

Friday 3rd March - St Bernards
Senior Graceful Novice Pt1
1st - M Holden 2nd - C Humphreys 3rd - R Augerinakis
HM - E Roycroft & A Edmonds HC - N Sheridan
Senior Cali Open Reserve
1st - B Sanstrom 2nd - S Mathias 3rd - S Carter
HM - O Rundle HC - C Whyte & S Kwiatkowski
Senior Cali Open
1st - J Doig 2nd - B Parker 3rd - J Munro
HM - C White HC - R Augerinakis & S Calleja
Friday 3rd March - Gladstone Park
11 yrs Cali Open Reserve
1st - E Thomas 2nd - A Smith 3rd - S Tainsh
HM - T Black & P White HC - A DeFranceschi & P Harris
12yrs Cali Open Reserve
1st - S McLaughlin 2nd - J Knight 3rd - H Car
HM - A Kennedy HC - K Beasley
12yrs Cali Open
1st - A Collard 2nd - A Wilson 3rd - O Macklin
HM - D Gibson HC - E Rusmir
13yrs Cali Novice Part 1
1st - M Ryan 2nd - A Stewart 3rd - A Parker
HM - M Conti, M Sottile, G Parks HC - A Kralevski, J Jenner
13yrs Cali Open
1st - B Humphreys 2nd - S Canny 3rd - C Macklin
HM - K Whelan HC - M Vos
Saturday 4th March - Gladstone Park
8yrs Cali Novice Part 1
1st - H Baynes 2nd - M Partridge 3rd - M Quayle
HM - S Black HC - E Jabornik
SM - M Stein & M Loper
11yrs Cali Open Res
1st - G Fogg 2nd - C Harding 3rd - E Foley
HM - I Rourke HC - L Rivet & M Knight
SM - A Vandermeer
12yrs Cali Novice Part 1
1st - S Johnson 2nd - A Poulios 3rd - S Migotto
HM - I Jenkinson HC - S Pettitt
SM - A Tripunoski
14yrs Graceful Open Res
1st - M Smith 2nd - T Courtot 3rd - A McKoy
HM - M Farrelly HC - M Swart & M McDonald
14yrs Graceful Open
1st - E Lawless 2nd - D Gurney 3rd - E McCorkell
HM - A Van Dijk HC - E Cosgriff & T Sluka
10yrs Cali Novice Part 1
1st - M Dawe 2nd - L Taivai 3rd - Z Sarisandal
HM - M Leetham HC - H Young
SM - C Grech
11yrs Cali Novice Part 1
1st - A Breci 2nd - A Marell/Seach 3rd - M Nicholls
HM - M Tobias HC - A Scott & C Greene
13yrs Cali Novice Part 2
1st - O Brond 2nd - K Menzies 3rd - P Dent
HM - E Haines HC - A Martyr
9yrs Cali Novice Part 1
1st - S Dridan 2nd - G Kelly 3rd - L Lafontaine-Pollard
HM - S Leyden HC - M Smith & A Guy
9yrs Cali Open
1st - J Aggelis 2nd - S MacLennan 3rd - A Draper
HM - S La
10yrs Cali Open
1st - C Nash 2nd - M Armour 3rd - C Prescott
HM - I Stoker HC - M Arnott, L Bennett, M Modin
12yrs Cali Novice Part 2
1st - H MacFarlane 2nd - J White 3rd - A Parrot
HM - A Tuite HC - N Degen
SM - M La, A Phillips, O Grossi
10yrs Cali Novice Part 2
1st - E Godfrey 2nd - C Howett 3rd - C Gaudion
HM - M Van Neuren & T Carrozza HC - M Catania
Sunday 5th March - St Bernards
15yrs Cali Nov
1st - B Beattie 2nd - B Thiele 3rd - C Holland
HM - H Argent HC - P Diblasi
SM - K Burns
15yrs Cali Open Reserve
1st - A Henwood 2nd - S Day 3rd - E Craig
HM - D Emmerling & E Perani HC - H Moran
15yrs Cali Open
1st - Z Formosa 2nd - T Brown 3rd - C Braden
HM - J Anderson HC - T Lappage
17yrs Cali Nov/Open Reserve
1st - C Dorman 2nd - K Shrubsole 3rd - G Pigatto
HM - G Sossi
17yrs Cali Open
1st - B McVeigh 2nd - C Arhontissas 3rd - T Shattock
HM - W Ofosu-Amaah
14yrs Cali Nov
1st - E Ryan 2nd - J Liu 3rd - K Smith
HM - A King HC - E Griffith & C Wellington
14yrs Cali Open Reserve
1st - A Marinov 2nd - H McAleese 3rd - M Flanagan
HM - A Hamilton
14yrs Graceful Novice
1st - E Inserra 2nd - K Hession 3rd - A Attard
HM = J Pirotta & M Bollard
13yrs Cali Open Reserve
1st - C Spooner 2nd - B Leatch 3rd - J Soh
HM - C Mitton
16yrs Cali Novice
1st - K Dunn 2nd - B Grinton 3rd - L Pandazopoulos
HM - S Paine HC - C Tiong
17yrs Graceful Open Res
1st - T Davison 2nd - S Connell 3rd - M Despotellis
HM - J Christensen HC - G Johnson
Senior Graceful Novice Part 2
1st - L Maltaric 2nd - T Stewart 3rd - C Rowbottom
HM - A Carpenter HC - B Lucas
Senior Cali Novice
1st - T Bolzon 2nd - D Curtis 3rd - S Phelan
HM - S Woods & V Collard HC - K Strachan & L Beardsmore
Sunday 5th March - Gladstone Park
9yrs Cali Nov Part 2
1st - T Eastgate 2nd - P Knight 3rd - M McMahon
HM - Z Greco HC - S Carstens
SM - P Cunningham, L Poulios
8yrs Cali Nov Part 2
1st - A Keleher 2nd - E Pollard 3rd - E Webster
HM - I Smith HC - E Baxter & L Schlakht
SM - I Lock
11yrs Graceful
1st - E Thomas 2nd - I Rourke 3rd - M Vella
HM - E Morris & C Pollard HC - A Borg
SM - P White, E Dowling, M Knight
11yrs Cali Nov Part 2
1st - S Rossi 2nd - O McCormack 3rd - O Parks
HM - C Abdulbaki HC - C Reynolds-Bailey & J Metra
SM - J Harrison
11yrs Calisthenics Nov Part 3
1st – A Borg  2nd – L Cotter  3rd – A Scott 
HM – C Pollard  HC - S Cassar SM – S Hamilton & T Jones
12yrs Graceful Nov Part 1
1st - I Kors 2nd - S Holdich 3rd - A Jones
HM - L Patullo HC - A Poulios
SM - C Heron & G Herft
12yrs Graceful Nov Part 2
1st - D Gibson 2nd - S Pettitt 3rd - L Bowen
HM - J Knight HC - S Migotto
SM - E Kinahan, G Green
12yrs Graceful Open
1st - G Arnold 2nd - M Michailidis 3rd - L Hendrickse
HM - V Dawes HC - C Fraser & A Collard
13yrs Graceful Nov Part 1
1st - M McVeigh 2nd - T Lowe 3rd - B Gatt
HM - O Brond HC - C Spooner
SM - O Tiberi & K Whelan
13yrs Graceful Nov Part 2
1st - C Macklin 2nd - H Thompson 3rd - S Parks
HM - L Morris HC - C Mitton & A Shackleton
SM - X Burge, A Stoker, B Campbell, A Parker
13yrs Graceful Open
1st - B Humphreys 2nd - T Woodall 3rd - L Shattock
HM - A Traplin HC - M Vos
14yrs Graceful Nov Part 2
1st - C McGovern 2nd - C Smith 3rd - K Grinton
HM - M Patterson, H McAleese HC - A Hessey
14yrs Calisthenic Open
1st - E Lawless 2nd - A Van Dijk 3rd - A Killender
HM - T Sluka HC - E Nash

Mt Eliza

Friday 10th March 2017, Rivergum
10yrs Calisthenic Novice Part 1
1st L. Taivai 2nd R. Dennis 3rd E. Godfrey
HM A. Bridges  HC C. Gaudion
SM A. Mariani & C. Rigopoulos
10yrs Calisthenic Open
1st I. Stoker 2nd M. Armour 3rd C. Presscot
HM M. Modin & C. Nash HC I. Inserra & A. Arduca
SM M. Margaris & S. Haynes
13yrs Graceful Open
1st L. Shattock 2nd B. Leatch 3rd A. Traplin
HM M. Vos HC T. Woodall & C. Parsons
SM O. Cataldo & B. Humphreys
Friday 10th March 2017, Cranbourne
Senior Graceful Novice Part 1
1st M-S. Holden  2nd M. Cubitt 3rd P. Ellis
HM E. Roycroft  HC C. Rowbottom
Senior Calisthenic Open Reserve
1st B. Camier 2nd S. Mathias 3rd C. Murphy
HM C. Whyte
HC S. White & R. Gryffin
SM B. Sanstrom & R. Hepburn
Senior Calisthenic Open
1st H. Roffrey 2nd M. Holden 3rd J. Doig
HM M. Freeland HC M. Cubitt
Friday 10th March 2017, Langwarrin
11yrs Graceful Novice Part 1
1st S. Cole 2nd E. Thomas  3rd A. Lannazzone
HM T. Black HC C. Pollard
12yrs Graceful Novice Part 1
1st D. Gibson 2nd I. Daff 3rd H. Boothby
HM G. Herft HC L. Bowen
12yrs Graceful Open
1st A. Collard 2nd L. Hendrickse 3rd V. Dawes
HM G. Pettinella HC C. Fraser
Saturday 11th March 2017, Rivergum
12yrs Calisthenic Novice Part 1
1st I. Daff 2nd M. Wang 3rd S. Hession
HM A. Phillips HC S. Migotto
SM R. Wendt, S. Truong, I. Jenkinson & A. Hodges
12yrs Calisthenic Open
1st L. Hendrickse 2nd A. Wilson 3rd A. Collard
HM L. Patullo HC O. Macklin
15yrs Calisthenic Open Reserve
1st H. Moran 2nd A. Henwood 3rd L. Wells
HM E. Perani & T. Miles HC G. Matheson
15yrs Calisthenic Open
1st T. Brown 2nd T. Lappage 3rd A. Hughes
HM Z. Formosa HC J. D'Intinosante
14yrs Calisthenic Open
1st E. Lawless 2nd A. Van Dijk 3rd T. Sluka
HM D Gurney HC C. McGovern & A. McLaughlin
15yrs Calisthenic Novice
1st E. Parkinson 2nd R. Dunne 3rd C. Copeland
HM D. Wendt HC M. Dent & H. Argent
14yrs Calisthenic Novice
1st E. Ryan 2nd C. Reichelt 3rd C. Wellington
HM E. Griffith HC A. Fitzsimon & J. Liu
14yrs Calisthenic Open Reserve
1st N. Khoo 2nd J. Zuydwyk 3rd H. McAleese
HM M. Barbuto & A Horner  HC C. Bast & M. Flanagan
15yrs Graceful Novice
1st K. Gaskell 2nd L. Jeffs 3rd C. Kohlman
HM K. Burns HC T. Miles & L Wells
SM S. Warrener, B. Whitely, G. Matheson & C. Cottrell
15yrs Graceful Open Reserve
1st G. Gaal 2nd O. Cartechini 3rd T. Lappage
HM A. Hughes HC A. Henwood
15yrs Graceful Open
1st O. D'Argruma 2nd Z Formosa 3rd H. Moran
HM S. Harris HC T. Brown & G. Mahoney
Saturday 11th March 2017, Cranbourne
13yrs Graceful Novice
1st C. Macklin, 2nd M. McVeigh 3rd S. Parks
HM E. Beltrami HC A. Luckhurst & A. Kralevski
SM R. Luckhurst
Inter Duo
1st B. Ruckwood & C. DeFaye 2nd O. D'Arguma & A. Stutterd-Wals 3rd E. Cosgriff & A. Killender
HM S. Harris & M. Smith HC C. Cosgriff & A. Crook
SM C. Hocking & H. Yuill
17yrs Calisthenic Novice & Open Reserve
1st C. Dorman 2nd G. Sossi 3rd I. Petrelli
HM R. Spencer & E. Costin
SM H. Burnett & K. Shrubsole
17yrs Calisthenic Open
1st B. McVeigh 2nd W. Ofosu-Amaah 3rd C. Summers
HM T. Shattock HC G. Johnson
16yrs Graceful Open
1st E. Holbrook 2nd R. Carroll 3rd M. Brooks
HM B. Ruckwood HC A. Renkin & S. Tutakitoa
Senior Calisthenic Novice
1st D. Curtis 2nd K. Strachan 3rd J. Durovic
HM L. Beardsmore HC C. Aravena-Hughes
SM T. Bolzon & S. Woods
17yrs Graceful Open
1st B McVeigh 2nd A Stutterd-Walsh 3rd A Wawra
HM S Dowsey HC C King & B Wood
Senior Graceful Open Reserve
1st A. Rohloff 2nd S. Gosch 3rd E. Fullwood
HM M. Clarke HC C. Murphy & J. McLaren
Senior Graceful Open
1st H. Roffey 2nd A. Bickford 3rd J. Doig
HM C. Reed & S. Calleja HC S. Appel
Saturday 11th March 2017, Langwarrin
11yrs Calisthenic Open
1st S. Tainish, 2nd S. Cole, 3rd A. Denni
HM E. Thomas, HC T. Black & S. Vos
12yrs Calisthenic Open Reserve
1st S. McLaughlin, 2nd J. Knight 3rd H. Car
HM C. Fraser HC G. Mannix
16yrs Calisthenic Novice
1st L. Pandazopoulos 2nd S. Paine 3rd L. Crawford
HM S. Brindle HC B. Grinton
16yrs Graceful Open Reserve
1st C. Hocking 2nd A. Johnson 3rd B. Mcfarlane
HM L. Castricum HC E. Bindon
16yrs Graceful Novice
1st N. Jenkinson 2nd K. Sluka 3rd T. McLean
HM B. Haines HC S. Holloway
17yrs Graceful Novice and Open Reserve
1st C. Jenkin 2nd M. Despotellis 3rd W. Ofosu-Amaah
HM G. Johnson & G. Sossi HC G. McIndoe
9yrs Calisthenic Novice Part 1
1st E. Thomson 2nd C. Jiang 3rd A. Guy
HM I. Tovey HC S. Stewart & E. Crowley
9yrs Calisthenic Open
1st A. Draper 2nd J. Aggelis 3rd A. Johnson
HM S. Maclennan
14yrs Graceful Novice
1st B. Tar 2nd K. Smith 3rd J. Lui
HM Z. Robinson HC H. McAleese
SM E. Inserra, B Mannix, K Hession, B Skinner
16yrs Calisthenic Open Reserve and Open
1st C. De Faye 2nd T. Moonen 3rd H. Brown
HM H. Cox HC L. Sexton
Sunday 12th March 2017, Cranbourne
9yrs Calisthenic Novice Part 2
1st S. Kitto 2nd M. Smith 3rd G. Kelly
HM A. Edwards & B. Ruschmeyer HC A. Olivares
SM C. Rayner & A. Bampton
10yrs Calisthenic Novice Part 2
1st T. Carrozza 2nd G. Talbot 3rd C. Cooper
HM L. McIver & S. Roziinszky HC R. Derkacz
SM A. Spence & M. Owen
12yrs Calisthenic Novice Part 2
1st A. Parrot 2nd A. Tuite 3rd D. O'Dell
HM C. Francis & E. Clauscen HC S. Johnson, M La & S. Wang
13yrs Calisthenic Novice
1st H. Deeb 2nd A. Parker 3rd A. Martyr
HM A Stoker HC P. Dent
SM E. Haines & A. Stewart
Senior Graceful Novice part 2
1st L. Maltaric 2nd D. Mackow 3rd M. Craig
HM S. Caruso HC J. Durivic & T. Stewart
13yrs Calisthenic Open Reserve
1st R. Luckhurst 2nd B. Leatch 3rd F. Vanin
HM H. Williamson HC B. Mason & A. De Faye
13yrs Calisthenic Open
1st M. Vos 2nd M. McVeigh 3rd C. Macklin
HM K. Whelan HC L. Shattock
SM. B. Humphreys
Junior Duo
1st T. Woodall & H. Boothby 2nd A. Denni & O. Kelly 3rd S. Mclaughlin & H. Car
HM C. Parsons & M. Hodgson HC M. DeMartino & B. Riggs
Sunday 12th March 2017, Rivergum
8yrs Calisthenic Novice

1st E. Pollard 2nd A. Keleher 3rd M. Partridge
HM S. Black HC E. Baxter & T. Roth
SM S. Wilson & I. Lock
11yrs Graceful Novice Part 2
1st S. Tanish 2nd E. Morris 3rd M. Vella
HM Z. Ancilleri HC I. Webster & I Rouke
SM E. Dowling & A. Taylor
12yrs Graceful Novice Part 2
1st S. Pettit 2nd A. Wilson 3rd E. Fitzgerald
HM G. Green & L. Patullo HC J. Knight SM M. Hodgson & I. Lappage
11yrs Calisthenic Novice Part 1
1st O. McCormack 2nd S. Cassar 3rd R. Guinan
HM C. Wang & J. Loruccia HC A Scott & T. Davies
11yrs Calisthenic Novice Part 2
1st A. Breci 2nd J. Geleit 3rd C. Pollard
HM A. Burturlin HC I. Allen, M. Nicholls & M. Wyllie
11yrs Calisthenic Novice Part 3
1st I. Webster 2nd S. Rossi 3rd O. Parks
HM A. Borg HC A. Scott & T. Hammond
SM J. Newman & C. Bindon
11yrs Calisthenic Open Reserve
1st B. Gosper 2nd E. Dowling 3rd I. Jeffs
HM G. Fogg HC U. Biaroza
14yrs Graceful Open Reserve and Open
1st E. Lawless 2nd D. Gurney 3rd A. Van Dijk
HM G. Hazelman HC E. McCorkell & E. Cosgriff
 

Peninsula

8 Year Calisthenic Novice
1st E Pollard 2nd E Taylor 3rd M Rowe
HM S Wilson HC A Porter, S Young
SM D Petrelli, I Lock
9 Year Calisthenic Novice & Open (Part 1)
1st P Knight 2nd S La 3rd Z Pendlebury
HM C Jiang HC A Edwards
SM S Scott, A Bampton
9 Year Calisthenic Novice & Open (Part 2)
1st A Olivares 2nd M Smith 3rd G Crosland
HM P Cunningham HC L LaFontaine-Pollard, L Parker
SM S Feutrill-Finlay, L Clancy
10 Year Calisthenic Novice (Part 1)
1st T Carrozza 2nd C Gaudion 3rd R Deracz
HM A Spence, A Isgro HC G Marandawela
SM M Catania, K Stewart, M Owen, L McIver, A Bridges
10 Year Calisthenic Novice (Part 2)
1st T Yip 2nd L Taivai 3rd S Rozinszky
HM M Liu HC E Godfrey
SM M Van Neuren, A Grave, C Grech, C Rigopoulos, C Pitruzzello, T Wilson
10 Year Calisthenic Open
1st M Armour 2nd B Hanssen 3rd M Modin
HM M Arnott HC S Haynes
11 Year Calisthenic Novice (Part 1)
1st O Parks 2nd T Hammond 3rd A Scott
HM J Geleit, I Allen HC H Cochain, O McCormack, M Nicholls
11 Year Calisthenic Novice (Part 2)
1st J Edwards 2nd M Wyllie 3rd I Webster
HM I Crosland HC C Pollard, J Newman
11 Year Calisthenic Open Reserve
1st C Harding 2nd I Jeffs 3rd R Collins
HM A Vandermeer HC G Fogg
11 Year Calisthenic Open
1st A Smith 2nd A Iannazzone 3rd S Tainsh
HM S Vos
11 Year Graceful Novice
1st S Tainsh 2nd E Morris 3rd A Iannazzone
HM G Fogg, A Taylor HC M Wyllie, U Biaroza
SM C Pollard, L Hagelid
12 Year Calisthenic Novice (Part 1)
1st R Feng 2nd S Wang 3rd S Migotto
HM S Pettitt, S Hession HC R Drinnan
SM T Dsouza
12 Year Calisthenic Novice (Part 2)
1st H Dwyer 2nd M La 3rd H Macfarlane
HM I Daff HC T Hird, L Preston
12 Year Calisthenic Open Reserve & Open
1st L Hendrickse 2nd L Bowen 3rd A Bray
HM L Patullo HC S Haynes
SM E Kinahan
12 Year Graceful Novice & Open (Part 1)
1st C Herron 2nd I Lappage 3rd L Hendrickse
HM H Boothby HC A Bray, G Herft
SM E Rusmir, C Mathews
12 Year Graceful Novice & Open (Part 2)
1st A Jones 2nd L Gammone 3rd L Paullo
HM G Pettinella, S Pettitt HC I Daff, S Migotto
13 Year Calisthenic Novice
1st E Haines 2nd A Parkers 3rd E Camilleri
HM K Spence HC H Deeb
SM P Dent, M Hindle
13 Year Calisthenic Open Reserve
1st E Wu 2nd B Leatch 3rd A Luckhurst
HM R Luckhurst, S Turone
13 Year Calisthenic Open
1st B Humphreys 2nd M Vos 3rd L Shattocl
HM S Canny HC K Whelan
13 Year Graceful Novice (Part 1)
1st H Thompson 2nd L Morris 3rd B Campbell
HM O Wilksch HC B Mudge, S Brydson
13 Year Graceful Novice (Part 2)
1st S Parks 2nd R Luckhurst 3rd B Gatt
HM T Ayling, A Kouvelas, A Luckhurst
13 Year Graceful Open
1st M Vos 2nd L Shattock 3rd O Cataldo
HM T Woodall HC A Traplin, B Humphreys
14 Year Calisthenic Novice
1st K Smith 2nd M LaFontaine Pollard 3rd C Reichart
HM J Byrne HC C Wellington, J Liu
SM M Wilton
14 Year Calisthenic Open Reserve
1st A Horner 2nd A Marinov 3rd A Drinnan
HM J Zuydwyk, N Khoo
14 Year Calisthenic Open
1st A van Dijk 2nd E Lawless 3rd T Sluka
HM M Maney HC B Cowper-How
14 Year Graceful Novice
1st S Garrity-Komp 2nd N Khoo 3rd C Smith
HM K Smith HC K Hession
14 Year Graceful Open Reserve
1st P Hughes 2nd L Chilver 3rd M Farrelly
HM M Swart, T Courtot HC M McDonald
14 Year Graceful Open
1st E Lawless 2nd D Gurney 3rd A van Dijk
HM T Sluka
15 Year Calisthenic Novice
1st T Hammond 2nd B Beattie 3rd R Dunne
HM C Copeland HC B Thiele
15 Year Calisthenic Open Reserve
1st C Kohlman 2nd H Moran 3rd G Matheson
HM E Ilott HC L Wells, T Miles, E Craig
15 Year Calisthenic Open
1st Z Formosa 2nd T Brown 3rd J Anderson
HM C Braden HC A Hughes, T Lappage
15 Year Graceful Novice
1st L Jeffs 2nd L Smith 3rd K Gaskell
HM S Egglezos HC B Whiteley, S Warrener
15 Year Graceful Open Reserve & Open
1st H Moran 2nd Z Formosa 3rd T Brown
HM G Gaal, T Hammond
16 Year Calisthenic Novice
1st L Pandazopoulos 2nd S Brindle 3rd S Paine
HM S Petersen HC L Crawford
16 Year Calisthenic Open Reserve
1st T Moonen 2nd K Sluka 3rd M Evans
HM B Brown HC T McLean
16 Year Calisthenic Open
1st C de Faye 2nd K Bast 3rd H Brown
HM Z Rumbelow HC L Sexton
16 Year Graceful Novice
1st O Vines 2nd K Sluka 3rd B Haines
HM T McLean HC S Hepburn, H Cox
16 Year Graceful Open Reserve
1st E Klaster 2nd A Gilpin 3rd B MacFarlane
HM L Castricum
16 Year Graceful Open
1st D Gammone 2nd B Ruckwood 3rd R Carroll
HM G Philander HC T Lonergan & I Spagnuolo
17 Year Calisthenic Novice & Open Reserve
1st C King 2nd I Petrelli 3rd G Sossi
HM R Spencer HC H Burnett, E Costin
17 Year Calisthenic Open
1st T Shattock 2nd C Summers 3rd C Arhontissas
HM W Ofosu-Amaah HC G Johnson, A Ford
17 Year Graceful Novice & Open Reserve
1st C Jenkinson 2nd J Christensen 3rd G Johnson
HM T Davison HC W Ofosu-Amaah
17 Year Graceful Open
1st A Stutterd-Walsh 2nd C Summers 3rd V Cataldo
HM A Ford
Senior Calisthenic Novice
1st C Aravena-Hughes 2nd N Smith 3rd L Beardsmore
HM K Strachan, B McGown HC S Woods
SM M Newbound
Senior Calisthenic Open Reserve
1st O Rundle 2nd C Murphy 3rd S Kwiatkowski
HM B Sanstrom HC A Juricic, S Carter
Senior Calisthenic Open
1st K Andrews 2nd J Doig 3rd H Roffey
HM K Johnstone HC B Parker, M Freeland, L Hedge
Senior Graceful Novice (Part 1)
1st E Jarvis 2nd K Louden 3rd E Winters
HM P Ellis HC J Durovic
Senior Graceful Novice (Part 2)
1st C Rowbottom 2nd E Roycraft 3rd L McDonald-Wedding
HM A Ward HC D MacKow
Senior Graceful Open Reserve
1st A Rohloff 2nd M Freeland 3rd A Bignell
HM M Clarke, M Smith HC H McKenna
Senior Graceful Open
1st K Andrews 2nd J Doig 3rd R Reeves
HM A Cray HC A Smith, H Roffey
Junior Duo
1st S Turone & O Wilksch 2nd B Wray & N Lamb 3rd I Lappage & F Vanin
HM T Woodall & H Boothby HC M DeMartino & B Riggs
Intermediate Duo
1st B Ruckwood & C de Faye 2nd N Jenkinson & C Jenkinson 3rd C Bast & L Chilver
HM O Vines & T Leslie HC I Lively & E Inserra
SM A Marinov & C Ross
Senior Duo
1st M Smith & C Treseder 2nd V Collard & G Collard 3rd B McGown & T Paul
HM M Creed & C Creed.

Western District

Friday 17th March 2017
5:00pm 9 Years Calisthenics Novice & Open (Part 1)
1st- A. Johnson 2nd- A. Draper 3rd- L. Poulios
HM- C. Reither  HC- E. Thomson
SM- G. Kelly & C. Di Stefano
6:00pm 10 Years Calisthenics Open
1st- I. Inserra 2nd- C. Prescott 3rd- L. Bennett
HM- A. Rose HC- I. Stoker
6.30pm 11 Years Calisthenics Open Reserve & Open
1st- P. Harris 2nd- T. Black 3rd- O. Kelly
HM- A. De Franceschi HC- A. Denni
SM- P. White & L. Rivet
7.05pm 13 Years Calisthenics Open Reserve & Open
1st- M. McVeigh 2nd- C. Spooner 3rd- C. Macklin
HM- S. Biewer & T Lowe
7.50pm Senior Calisthenics Novice
1st- S. Phelan 2nd- N. Hackett 3rd- T. Bolzon
HM- K. Mannix & K. Gray HC- M. Norling
8.40pm Senior Calisthenics Open Reserve
1st- C. Humpherys  2nd- S. Mathias 3rd- S. White
HM- S. James HC- G. Collard
9.10pm Senior Calisthenics Open
1st- J. Munro 2nd- N. Sheridan 3rd- M. Holden
HM- R. Augerinakis HC- M. O'Callghan
Saturday 18th March 2017
8:30am 11 Years Graceful Novice
1st - T. Black 2nd - P. Harris 3rd - E. Hocking
HM - P. White HC - T. Jones & D Pepperell
SM - A. Borg, P. Watson & M. Wilson
9:05am 10 Years Calisthenic Novice (Part 1)
1st - Z. Sarisandal 2nd - M. Dawe 3rd - M. Cavalli
HM - T. Worrall HC - M. Bassett
SM - D. Gribble & S. Reynolds
10:15am 13 Years Calisthenic Novice (Part 1)
1st - M. Ryan 2nd - A. Kralevski 3rd - E. Classon & K. Menzies
HM - E. Burich HC - B. MacDonald
11:10am 13 Years Graceful Novice & Open
1st - C. Macklin  2nd - C. Parsons 3rd - M. McVeigh
HM - T. Lowe HC - S. Renton
SM - F. McMahon
12:25pm Senior Graceful Novice
1st - M. Holden 2nd - N. Sheridan 3rd - R. Augerinakis
HM - L. Maltaric HC - M. Craig
SM - A. Carpenter & M. Crosbie
1:45pm 15 Years Graceful Novice
1st - S. Petterson 2nd - G. Evans 3rd - E. McKee
HM - C. Oldcastle HC - A. Piper & H. Hunter
1:45pm 15 Years Graceful Novice
1st - S. Petterson 2nd - G. Evans 3rd - E. McKee
HM - C. Oldcastle HC - A. Piper & H. Hunter
2:30pm 15 Years Graceful Open Reserve & Open
1st - O. D'Agruma 2nd - Z. Gibson 3rd - S. Harris
HM - M. Brooks
3:10pm 11 Years Calisthenics Novice (Part 1)
1st - A. Breci  2nd - D. Pepperell  3rd - S. Cassar
HM - M. Wilson HC - M. Bacci
SM - S. Laube & M. Tobias
4:20pm 14 Years Calisthenics Open Reserve & Open
1st - A. Killender 2nd - A. Margaris 3rd - T. Soltan
HM - E. Nash HC - E. Dunbar & M. Barbuto
4:50pm 15 Years Calisthenics Novice
1st - O. Cartechini  2nd - I. Lively 3rd - C. Glennon
HM - P. DiBlasi  HC - H. Argent
SM - H. Potter
5:40pm 15 Years Calisthenics Open Reserve & Open
1st - Z. Gibson 2nd - S. Day 3rd - E. Perani
HM - M. Brooks HC - S. Chew
6:10pm 14 Years Graceful Open Reserve & Open
1st - A. Magaris 2nd - M. Barbuto 3rd - M. Smith
HM - E. McCorkell
6:45pm 16 Years Graceful Novice & Open Reserve
1st - N. Potter 2nd - M. Dinon 3rd - C. Hocking
HM - K. Brown
7:20pm 16 Years Graceful Open
1st - M. Greenhalgh  2nd - A. Richards 3rd - A. Renkin
HM - T. Lonegan & H. Yuill  HC - E. Chan
7:50pm 16 Years Calisthenics Novice, Open Reserve & Open
1st - M. Grennhalgh 2nd - E. Chan 3rd - C. Kelly
HM - T. Killender & D. Haase  HC - B. Grinton
8:35pm Intermediate Duo
1st - C. Hocking & H. Yuill  2nd - T. Graham & L. Hussey 3rd - E. Menzies & M. Dinon
HM - M. Smith & S. Harris HC - S. Hann & D. Banjanin
SM - I. Lively & E. Inserra & M. Farley & C. Martin-Parker
9:10pm Senior Graceful Open Reserve & Open
1st - A. Bickford 2nd - A. Ginnaj 3rd - J. McLaren
HM - E. Maltaric HC - M. King
Sunday 19th March 2017
8:30am 8 Years Calisthenics Novice
1st - M.Partridge 2nd - M. Quayle 3rd - A. Keleher
HM - M. Grant HC - M. Loper & L. Schlakht
SM - S. Black
9:40am 9 Years Calisthenics Novice (Part 2)
1st - J. Aggelis  2nd - S. Leyden 3rd - S. MacLennan
HM - T. Eastgate & S. Carstens HC - B. Owen & A. Guy
SM - A. Kelly & M. McMahon
10:35am 10 Years Calisthenics Novice (Part 2)
1st - C. Howlett  2nd - K. Jinnette  3rd - H. Young
HM - E. Rondeau & H. Phillips HC - G. Hewett
SM - K. Tuite
11:45am 13 Years Calisthenics Novice (Part 2)
1st - S. Shamon  2nd - F. McMahon 3rd - A. Martyr
HM - J. Jenner HC - A. Stoker
SM - M. Conti
12:35pm 14 Years Calisthenics Novice
1st - N. Field 2nd - C. Long 3rd - A. Schwarz
HM - M. Kinsman  HC - P. O'Neill
SM - B. Grambau & M. Madigan
Sunday 19th March 2017
1:45pm 11 Years Calisthenics Novice (Part 2)
1st - S. Hamilton 2nd - H. Loughrey 3rd - T. Jones
HM - A. Marell-Seach & L. Cotter HC - J. Georgaloudis & A. Borg
SM - J. Harrison
2:55pm Junior Duo
1st - S. McLaughlin & H. Car 2nd - A. Denni & O. Kelly 3rd - C. Parsons & M. Hodgson
HM - J. Lopez & C. Lopez
3:35pm 12 Years Calisthenics Novice (Part 1)
1st - I. Jenkinson  2nd - A. Poulios  3rd - A. Phillips
HM - S. Johnson HC - A. Tuite & R. Horgan & A. Eldebs
4:35pm 12 Years Calisthenics Open Reserve & Open
1st - A. Collard 2nd - S. McLaughlin 3rd - M. Michailidis
HM - D. Gibson HC - K. Beasley & J. Knight
5:20pm 12 Years Calisthenics Novice (Part 2)
1st - O. Grossi 2nd - A. Tripunoksi 3rd - T. Brooks
HM - E. Bruce  HC - Z. Malelis.
 

Dandenong

Junior Duo
1st - H Boothby & T Woodall 2nd - B Wray & N Lamb 3rd - J White & E Clauscen
HM - S Turone & O Wilksch HC - R Smith & A Smith
Inter Duo
1st - B Ruckwood & C De Faye 2nd - O D'Agrum & A Stutterd-Walsh 3rd - H Yuill & C Hocking
HM - E Cosgriff & A Killender HC - A Crook & C Cosgriff - O Pirotta & J Pirotta
8yrs Novice Pt1
1st M. Partridge 2nd E. Pollard 3rd S.Wilson
HM E.Taylor & E.Webster HC S.Black
8 yrs Calisthenics Novice Pt 2
1st I.Smith 2nd M. Rowe 3rd E. Baxter
HM S.Young HC T. Roth & M. Hodgetts
9yr Calisthenics Novice Pt1
1st E.Thomson 2nd A. Bampton 3rd I . Tovey
HM S.Kitto HC G. Vakameilalo & K. Strickland
SM M. Robinson & M. Livett
9 yrs Calisthenics Novice Pt 2
1st P. Knight 2nd T. Eastgate 3rd M. McMahon
HM E. Crowley HC L.Poulios & A.Guy
SM D. Feutrill
9yrs Calisthenics open
1st A.Johnson 2 nd S. La 3rd S. Maclennan
HM G. Crosland & Addison Draper
10yr Calisthenics Novice Part 1
1st C. Greco 2nd S.Isgro 3rd M. Johnston
HM M.Owen HC H.Phillips & B. Bourke
SM G. Hewett & L. McIver
10 yrs Calisthenics Novice Pt2
1st T. Yip 2nd Z.Sarisandal 3rd L . Taivai
HM G. Talbot HC K. Tuite
SM R. Derkacz, C. Pitruzzello, E. Godfrey
10yr Calisthenic Open
1st - C Prescott 2nd - M Modin 3rd - M Armour
HM - S Haynes HC - A Arduca
11yrs Calisthenics Novice Pt1
1st T. Hammond 2nd M. Nichols 3rd I. Webster
HM A.Close & A.Borg HC Q. Foley
11yrs Calisthenics Novice Pt 2
1st A. Breci 2nd D. Pepperell 3rd J. Edwards
HM C. Kerr A.Scott T. Campbell HC A.Campbell
11yrs Calisthenics Novice PT 2
1st A.Buturlin 2nd S.Rossi 3rd C.Pollard
HM T.Jones HC J.Geleit & A. Marell - Seach
SM O. McCormack
11yrs Calisthenics Open Reserve
1st U. Biaroza 2nd M. Knight 3rd A.Vandermeer
HM B.Gosper & G.Fogg
11yr Calisthenics Open
1st S.Cole 2nd P. White 3rd E.Thomas
HM S.Vos & A. Iannazzone HC T.Black & P . Harris
12 Calisthenics Pt 1
1st - A Tripunoski 2nd - S Pettitt 3rd - I Daff
HM - A Parrot HC - I Jenkinson & M Wang
12 Calisthenics Nov Pt2
1st - A Poulios 2nd - S Johnson 3rd - J White
HM - J Harvey HC - T Dsouza
12 yrs Calisthenics Open Reserve
1st J. Knight 2nd K. Beasley 3rd G. Mannix
HM S.Haynes & L. Bowen
12 yrs Calisthenics Open
1st L.Hendrickse 2nd G. Pettinella 3rd A.Collard
HM E.Rusmir & O. Macklin
13yr Cali Novice
1st - K Menzies 2nd - A Moffat 3rd - W McDonough
HM - K Spence HC - H Deeb & A Turner
13yr Cali Open Reserve
1st E.Wu 2nd B.Leatch 3rd A.Luckhurst HM J.Soh
HC H.Williamson & C.Spooner & A.Braden
13yr Calisthenic Open
1st - C Macklin 2nd - M Vos 3rd - L Shattock
HM - B Humphreys
14yr Calisthenic Novice
1st - E Ryan 2nd - K Smith 3rd - S Parker
HM - M LaFontaine Pollard HC - A King
SM - C Reichelt
14yr Calisthenic Open Reserve
1st - H McAleese 2nd - M Barbuto 3rd - J Zuydwyk
HM - M Flanagan HC - A Marinov
SM - M McDonald & A Horner
14yr Cali Open
1st D Gurney 2nd B Cowper-Hill 3rd A McLaughlin
HM M Maney & T Sluka HC P Hughes
15yr Calisthenic Novice
1st - T Hammond 2nd - B Beattie 3rd - D Wendt
HM - O Cartechini HC - I Lively
SM - M Dent & E Parkinson
15 Calisthenics Open Reserve/Open
1st S Day 2nd A Hughes 3rd H Moran
HM Z Formosa HC T Brown
16yr Cali Novice
1st - L Pandazopoulos 2nd - S Paine 3rd - S Callaghan
HM - C Tiong HC - C Currie
16 Calisthenics Open Reserve
1st A Sieben 2nd T Moonen 3rd L Castricum
HM B Brown
16 Calisthenics Open Reserve
1st A Sieben 2nd T Moonen 3rd L Castricum
HM A Hughes
16 Calisthenics Open
1st C De faye 2nd M Brooks 3rd H Brown
HM Z Rumbelow
17 Cali Novice/Open Reserve
1st R Spencer 2nd I Petrelli 3rd C King
HM C Dorman HC H Burnett
17yr Calisthenic Open
1st - T Rose-Shattock 2nd - C Summers 3rd - W Ofosu-Amah
HM - G Johnson HC - S Hann
Senior Calisthenics Novice
1st T. Bolzon 2nd D. Curtis 3rd L. Beadsmore
HM J. Durovic & S. Wood HC M.Norling & N.Nathan & C.Higgins
Senior Calisthenics Open Reserve
1st C.Murphy 2nd C.Humphries 3rd S.Mathias
HM R. Hepburn &S.White HC R. Griffin & T Crossley
Senior Calisthenics Open
1st J.Doig 2nd L.Brummell 3rd M.Holden
HM T.Stewart , R.Dowling & B.Lucas HC L.Hedge
SM C.Treseder
11yrs Graceful Novice Pt1
1st S.Cole 2nd A.Iannazzone 3rd E. Thomas
HM P.Harris & C Pollard HC R. Smith & A. Taylor
SM T. Black
11 yrs Graceful Novice Pt 2
1st E.Morris 2nd Z. Ancilleri 3rd I. Rourke
HM G. Fogg HC M. Bella
12yr Graceful Novice Pt1
1st E.Fitzgerald 2nd C.Heron 3rd C.Mathews
HM S.Migotto & T.Bassett HC H.Boothby & J.Knight
12yr Graceful Novice P2
1st - D Gibson 2nd - I Lappage 3rd - A Poulios
HM - I Daff HC - E Rusmir & M Murray
SM - S Pettitt & L Bowen
12 Graceful Open
1st - C Fraser 2nd - M Michailidis 3rd - L Hendrickse
HM - G Pettinella HC - L Gammone
13yr Graceful Nov Pt1
1st - H Thompson 2nd - O Rando 3rd - C Spooner
HM - S Brydson HC - R Luckhurst
13yr Graceful Novice Pt2
1st - C Macklin 2nd - T Lowe 3rd - K Whelan
HM - A Luckhurst HC - S Quigley & T Ayling
SM -H Dow
13 Graceful Open
1st O Cataldo 2nd T Woodall 3rd A Traplin
HM M Vos & S Renton
14yr Graceful Novice
1st - N Khoo 2nd - B Ta 3rd - K Hession
HM - A Attard HC - A Ross & H McAleese
SM - K Grinton & A Hessey
14yr Graceful Open Res/Open
1st - E McCorkell 2nd - A Margaris 3rd - E Cosgriff
HM - G Hazelman HC - B Cowper-Hill
SM - E Rozinsky & L Chilver
15yr Graceful Novice
1st - C Cottrell 2nd - C Kohlman 3rd - K Gaskell
HM - S Egglezos HC - K Barratt & S Warrener
15 Graceful Open Reserve
1st G Gaal 2nd A Henwood 3rd S Day
HM A Hughes HC I Thompson & O Cartechini
15 Graceful Open
1st O D'Argruma 2nd T Hammond 3rd Z Formosa
HM H Moran
16yr Graceful Novice
1st - N Jenkinson 2nd - T McLean 3rd - L Crawford
HM - T Scott HC - O Vines & C Druzynski
SM - S Holloway
16yr Graceful Open Reserve
1st - A Johnson 2nd - E Bindon 3rd - M Perry
HM - B MacFarlane
16yr Graceful Open
1st D. Gammone 2nd R.Carroll 3rd A.Richards
HM B.Ruckwood HC K.Bast & A. Renkin
17 Graceful Novice/Open Reserve
1st C Jenkinson 2nd J Christensen 3rd G Johnson
HM W Ofosu-amaah HC C Arhontissas
17 Graceful Open
1st A Stutterd-Walsh 2nd C Summers 3rd V Cataldo
HM A Wawra & B Wood
Senior Graceful Novice Pt1
1st - L Maltaric 2nd - K Louden 3rd - E Roycroft
HM - C Rowbottom & M Crosbie HC - A Podolak & M Craig
Senior Graceful Novice Pt2
1st - P Ellis 2nd - L McDonald-Wedding 3rd - G McKay
HM - A Carpenter HC - A Ward
Senior Graceful Open Reserve
1st A. Bignell 2nd H.McKenna 3rd A.Rohloff
HM A.Finlayson & A.DeLange
HC C.Murphy & L.Hedge
Senior Graceful Open
1st J.Doig 2nd E.Gibbs 3rd A. Bickford
HM C.Reed & E.Whitford & E. Smith.

Bayside

8 YEARS CALISTHENIC NOVICE PT1
1st P. Carroll 2nd E. Pollard 3rd A. Greene
HM M. Rowe HC S. Wilson, S. Young
8 YEARS CALISTHENIC NOVICE PT 2
1st I. Lock  2nd E. Taylor 3rd T. Roth
HM I. Smith HC E. Baxter
SM A. Porter, S. Wickstein, I. Cooper
9 YEARS CALISTHENIC NOVICE/OPEN PT 1
1st S. MacKenzie 2nd Z. Greco 3rd S. La
HM L. Clancy HC P. Cunningham & M. Smith
9 YEARS CALISTHENIC NOVICE/OPEN PT 2
1st P. Knight 2nd A. Johnson 3rd A. Bampton
HM L. Pollard HC H. Rickard  SM S. Scott
10 YEARS CALISTHENIC NOVICE PT 1
1st S. Rozinszky 2nd R. Derkacz 3rd E. Godfrey
HM S. Isgro HC L. Taivai SM T. Wilson, H. Phillips, C. Gaudion
10 YEARS CALISTHENIC NOVICE PT 2
1st H. Young 2nd T. Yip 3rd E. Stewart
HM L. Dent HC T. Carrozza SM A. Bridges & L. McIver
10 YEARS CALISTHENIC OPEN
1st C. Nash 2nd B. Hanssen  3rd M. Armour
HM M. Arnott HC J. Morrison, M. Modin
11 YEARS CALISTHENIC NOVICE PT 1
1st T. Hammond 2nd M. Wyllie 3rd M. Stillman
HM O. McCormack & J. Hills HC Q. Foley & A. Close SM T. Jones & T. Koutsikos
11 YEARS CALISTHENIC NOVICE PT 2
1st O. Parks 2nd A. Scott 3rd J. Geleit
HM J. Edwards HC I. Webster SM A. Scott
11 YEARS CALISTHENIC NOVICE PT 3
1st J. Larucia 2nd S. Navez 3rd H. Carlesso
HM Z. Long  HC S. Xiong & T. Vakameilalo
11 YEARS CALISTHENIC OPEN RESERVE
1st I. Jeffs  2nd I. Rourke 3rd E. Dowling
HM G. Fogg HC B. Gosper SM A. Vandermeer & L. Rivet
11 YEARS CALISTHENIC OPEN
1st S. Cole 2nd E. Thomas 3rd S. Tainsh
HM S. Vos  HC A. Smith
11 YEARS GRACEFUL - NOVICE
1st E. Thomas 2nd A. Iannazzone 3rd A. Taylor
HM S. Cole, G. Fogg HC S. Tainsh, A. Scott, I. Rourke, E. Dowling
12 YEARS CALISTHENIC NOVICE PT 1
1st J. White 2nd S. Pettitt  3rd I. Jenkinson
HM S. Hession  HC T. Dsouza
SM D. O'Dell, M. Wang
12 YEARS CALISTHENIC NOVICE PT 2
1st I. Daff  2nd R. Feng 3rd A. Phillips
HM S. Migotto HC A. Poulios  SM S. Johnson, B. Powell
12 YEARS CALISTHENIC OPEN RESERVE
1st J. Knight 2nd G. Mannix  3rd C. Fraser
HM V. Dawes
12 YEARS CALISTHENIC - OPEN
1st A. Wilson 2nd L. Heindrickse 3rd E. Rusmir
HM L. Patullo HC G. Herft
12 YEARS GRACEFUL NOVICE/OPEN PT 1
1st G. Arnold 2nd A. Jones 3rd I. Daff
HM E. Rusmir HC A. Bray, A. Wilson & G. Green
12 YEARS GRACEFUL NOVICE/OPEN PT 2
1st J. Knight 2nd H. Boothby 3rd I. Lappage
HM L. Gammone HC S. Migotto, E. Fitzgerald
13 YEARS CALISTHENIC NOVICE
1st A. Stewart 2nd A. Moffitt 3rd E. Haines
HM A. Parker & A. Kouvelas
HC E. Camilleri
13 YEARS CALISTHENIC OPEN RESERVE
1st B. Leatch 2nd J. Soh  3rd C. Spooner
HM A. Braden
13 YEARS CALISTHENIC OPEN
1st L. Shattock 2nd B. Humphries 3rd K. Whelan
HM G. McIver
13 YEARS GRACEFUL NOVICE PT 1
1st L. Morris 2nd T. Lowe 3rd M. McVeigh
HM S. Parks HC T. Ayling
13 YEARS GRACEFUL NOVICE PT 2
1st H. Thompson 2nd K. Whelan 3rd B. Campbell
HM X. Burge HC B. Postlethwaite  SM A. Parker
13 YEARS GRACEFUL OPEN
1st B. Humphreys 2nd O. Cataldo 3rd L. Shattock
HM T. Woodall HC A. Traplin SM A. Braden
14 YEARS CALISTHENIC NOVICE
1st E. Ryan 2nd J. Liu 3rd E. Griffith
HM C. Jaroslawski HC S. Parker & C. Wellington
SM E. Close, M. Wilton & M. LaFontaine Pollard
14 YEARS CALISTHENIC OPEN RESERVE
1st A. Horner 2nd A. Marinov 3rd H. McAleese
HM N. Khoo
14 YEARS CALISTHENIC OPEN
1st E. Lawless 2nd A. van Dijik  3rd C. McGovern
HM M. Maney HC T. Sluka
14 YEARS GRACEFUL NOVICE
1st H. McAleese 2nd K. Hession 3rd N. Khoo
HM J. Lu, S. Garrity-Komp & B. Ta HC K. Smith & C. Waterhouse
14 YEARS GRACEFUL OPEN RESERVE/OPEN
1st A. Vandijk 2nd T. Sluka 3rd E. Lawless
HM E. Rozinszky HC B. Cowper-Hill & A. Margaris  SM P. Hughes & M. Swart
15 YEARS CALISTHENIC - NOVICE
1st D. Wendt  2nd T. Hammond 3rd O. Cartechini
HM E. Parkinson  HC C. Copeland
15 YEARS CALISTHENIC OPEN RESERVE
1st C. Kohlman  2nd A. Henwood  3rd E. Ilott
HM E. Craig HC T. Miles
15 YEARS CALISTHENIC OPEN
1st C. Braden 2nd T. Brown 3rd Z. Formosa
HM S. Teo
15 YEARS GRACEFUL NOVICE
1st L. Jeffs 2nd T. Miles 3rd C. Cottrell
HM C. Burgess HC K. Gaskell
SM B. Whiteley & S. Warrener
15 YEARS GRACEFUL OPEN RESERVE
1st A. Henwood  2nd I. Thompson 3rd O. Cartechini
HM G. Thomas
15 YEARS GRACEFUL OPEN
1st C. Braden 2nd H. Moran 3rd Z. Formosa
HM T. Brown HC G. Mahoney & T. Hammond
16 YEARS CALISTHENIC NOVICE
1st S. Luedi 2nd S. Petersen  3rd S. Paine
HM H. Bevan & C. Tiong  HC E. Harding SM S. Holloway
16 YEAR CALISTHENIC OPEN RESERVE/OPEN
1st C. de Faye 2nd T. Moonen 3rd H. Brown
HM A. Sieben  HC L. Sexton
16 YEAR GRACEFUL NOVICE
1st K. Sluka 2nd C. Druzynski  3rd O. Vines
HM S. Leudi HC S. Hepburn SM S. Cadusch, L. Crawford
16 YEAR GRACEFUL OPEN RESERVE
1st E. Klaster 2nd B. MacFarlane  3rd H. Brown
HM N. Wallis HC M. Perry
16 YEARS GRACEFUL OPEN
1st E. Holbrook 2nd G. Philander 3rd A. Richards
HM D. Gammone HC R. Carroll SM T. Lonergan
17 YEARS CALISTHENIC- NOVICE/OPEN RESERVE/OPEN
1st T. Shattock 2nd C. Summers 3rd A. Ford
HM C. Arthontissas HC W. Ofosu-amah
17 YEAR GRACEFUL NOVICE/OPEN RESERVE
1st T. Davison 2nd C. Arthontissas 3rd G. McIndoe
HM G. Sossi & B. Renwick
17 YEAR GRACEFUL OPEN
1st B. McVeigh 2nd A. Warra 3rd T. Shattock
HM C. Summers HC N. Hanley
SENIOR CALISTHENIC NOVICE
1st L. Beardsmore 2nd T. Bolzon  3rd S. Baisas
HM S. Woods HC N. Smith, J. Durovic
SENIOR CALISTHENIC OPEN RESERVE
1st C. Murphy 2nd O. Rundle 3rd S. Carter
HM S. Kwiatkowski & B. Sanstrom HC R. Hepburn
SENIOR CALISTHENIC OPEN
1st J. Doig 2nd H. Roffey 3rd M. Cubitt
HM M. Holden & K. Johnstone HC K. Andrews & S. Calleja
SENIOR GRACEFUL NOVICE
1st A. Ward 2nd E. Roycroft  3rd M. Holden
HM M. Cubitt  HC D. Mackow, L. MacDonald-Wedding, S. Caruso
SENIOR GRACEFUL OPEN RESERVE
1st C. Murphy  2nd L. Dodson 3rd A. Brooks
HM A. Finlayson, A. Rohloff HC M. Freeland, M. Smith
SENIOR GRACEFUL OPEN
1st J. Doig 2nd A. Cray 3rd K. Andrews
HM H. Roffey & E. Gibbs HC E. Whitford
JUNIOR DUOS
1st B. Wray & M. Lamb
2nd A. Smith & R. Smith
3rd S. Turone & O. Wilksch
HM I. Lappage & F. Vanin
HC J. Lopez & C. Lopez
INTERS DUO
1st B. Ruckwood &a C. de Faye
2nd O. Vines & T. Leslie
3rd C. Ross & A. Marinov
HM R. Muduwa & R. Muduwa
HC M. Anderson & C. Anderson
SENIOR DUOS
1st R. McKay & E. Winters
2nd J. Bouloukis & O. Bouloukis
3rd R. Fenton & M. Newman
HM M. Smith & C. Treseder.

Ballaarat

8 Year Calisthenics Part 1
1st - L Schlakht
2nd - S Black
3rd - M Stein
HM - M Shea
HC - R Fleming
8 Year Calisthenics Part 2
1st - M Partridge
2nd - M Grant
3rd - M Quayle
HM - A Keleher
HC - E Webster
SM - M Loper
9 year Calisthenics novice and open - part 1
1st - S Carstens
2nd - E Thomson
3rd - G Kelly
HM - S Dridan
HC - A Draper
SM - A Pertrellis
SM - A Guy
9 year Calisthenics Novice and Open Part 2
1st - S McLennan
2nd - T Eastgate
3rd - S Foote
HM - C Reither
HC - C Rayner
10 Year Calisthenics Novice Part 1
1st - Z Sarisandal
2nd - C Pitruzzello
3rd - R Dennis
HM - E Rondeau
HC - K Tuite
SM - K-R Jinnette
10 Year Calisthenics Novice Part 2
1st - M Cavalli
2nd - C Hewitt
3rd - G Talbot
HM - M Dawe
HC - C Cooper
HC - M Catania
10 year Calisthenics open
1st - A Arduca
2nd - L Bennett
3rd - I Inserra
HM - A Rose
HC - K Daquino
HC - C Prescott
SM - I Stoker
SM - M Margaris
11 year Calisthenics novice Part 1
1st - A Breci
2nd - J Metra
3rd - S Rossi
HM - L Cotter
HC - M Fairservice
HC - S Hamilton
SM - A Borg
SM - C Pollard
11 years Calisthenics novice Part 2
1st - D Pepperell
2nd - M Wilson
3rd - A Marell-Seach
HM - S Cassar

11 year Calisthenics reserve and open
1st: A De Franceschi
2nd: O Kelly
3rd: C Harding
HM - A Denni
HM - M Vella
HC - T Black
HC - P White
11 Year Graceful Novice
1st - T Black
2nd - D Pepperell
3rd - M Vella
HM - P White
HC - P Harris
HC - J Harrison
12 year Calisthenics novice Part 1
1st - A Tuite
2nd - H Dwyer
3rd - A Eldebs
HM - P Forbes
HC - A Tripunoski
HC - D Horwood
SM - O McFarland
12 Year Calisthenics Novice Part 2
1st - R Horgan
2nd - E McKay
3rd - H Jewell
HM - E Sorbana
HC - L Cook
HC - T Brooks
12 years Calisthenics Reserve & Open
1st - A Collard
2nd - O Macklin
3rd - K Beasley
HM - E Kinahan
HC - S McLaughlin
12 Year Graceful Novice and Open
1st - E Lovison
2nd - A Collard
3rd - D Gibson
HM - M Hodgson
HC - T Bassett
SM - T Leamey
13 Year Calisthenics Novice results
1st - H Thompson
2nd - E Classon
3rd - C Babic
HM - S McCombe
HC - E Martin
13 year Calisthenics reserve and open
1st - C Macklin
2nd - M Vos
3rd - S Canny
HM - A Luckhurst
HM - E Diment
HC - C Mitton
SM - S Biewer
SM - R Luckhurst
13 Years Graceful Novice & Open
1st - M Vos
2nd - S Canny
3rd - C Macklin
HM - S Renton
HC - C Mitton
HC - C Parsons
SM - R Luckhurst
14 year Calisthenics Novice
1st - S Kamenjarin
2nd - A King
3rd - J Bryne
HM - A Schwarz
HC - M Kingman
HC - S Flynn
HC - B MacDonald
14 Year Calisthenics Reserve and Open
1st - M Flanagan
2nd - A Margaris
3rd - E Nash
HM - M Halbish
14 Year Graceful Novice Part 1
1st - E Inserra
2nd - M Patterson
3rd - J Foreman
HM - E Dunbar
HC - J Pirotta
SM - L Hussey
HC - K Shrubsole
HC - R Spencer
14 year Graceful Novice Part 2
1st - M Halbish
2nd - B Skinner
3rd - A Hessey
HM - S Kamenjarin
HC - J Dwyer
HC - M Kinsman
14 Year Graceful Reserve and Open
1st - E McCorkell
2nd - G Hazelman
3rd - M Barbuto
HM - E Cosgriff
HC - M Smith
15 Year Calisthenics Novice
1st - C Glennon
2nd - H Potter
3rd - M Dennison
HM - T Cutts
HC - E Ide
SM - H Hunter
15 Years Calisthenics Reserve and Open
1st - J D'Intinosante
2nd - S Day
3rd - Z Gibson
HM - S Chew
HM - M Brooks
HC - J Anderson
15 Year Graceful Novice
1st - S Petterson
2nd - L Smith
3rd - C Oldcastle
HM - M Dennison
HC - A Sarisandal
15 year graceful reserve and Open
1st - S Harris
2nd - O D'Agruma
3rd - Z Gibson
HM - M Brooks
HM - C Morris
16 year Calisthenics novice, open reserve and open
1st - I Rogers
2nd - T Killender
3rd - M Greenhalgh
HM - E Chan
HC - C Kelly
16 year Graceful Novice
1st - I Rogers
2nd - T Scott
3rd - O Protta
HM - K Brown
16 Year Graceful reserve and open
1st - C Gosgriff
2nd - M Greenhalgh
3rd - C Hocking
HM - H Yuill
HC - E Chan
SM - A Crook
17 years Calisthenics Novice, Reserve and Open
1st - R Perry
2nd - G Pigatto
3rd - I Petrelli
HM - C Dorman
17 year Graceful Novice, Reserve and Open
1st - C Jenkinson
2nd - S Dowsey
3rd - B Wood
HM - C King
HM - S Connell
HC - R Spencer
HC - G Pigatto
Senior Calisthenics Novice
1st - D Curtis
2nd - C Avavena-Hughes
3rd - S Allen
HM - S Phelan
HM - N Nathan
HC - M Kelly
HC - G Horwath
SM - K Butts
SM - V Collard
Senior Calisthenics Open Reserve
1st - C Humphries
2nd - S Mathias
3rd - S James
HM - B Camier
HC - G Collard
Senior Calisthenics Open
1st - J Munro
2nd - N Sheridan
3rd - R Augerinakis
HM - B Lucas
HC - L Brummell
Senior Graceful Novice Part 1
1st - S Phelan
2nd - L Maltaric
3rd - N Sheridan
HM - K Louden
HC - B Lucas
Senior Graceful Novice Part 2
1st - C Humphries
2nd - J Fox
3rd - R Augerinakis
HM - A Edmonds
HC - A Carpenter
HC - M O'Callaghan
Senior Graceful Open Reserve
1st - S Uldrikis
2nd - E Maltaric
3rd - A Ginnaj
HM - E Fullwood
HM - S Allen
HC - L Farrelly
HC - M Clarke
Senior Graceful Open
1st - A Bickford
2nd - R Reeves
3rd - A Smith
HM - E Smith
HC - C Reed
SM - K-L Eather
Junior Duo
1st - S McLaughlin & H Car
2nd - C Parsons & M Hodgson
3rd - C Dillon & K Blackman
HM - A Denni & O Kelly
Inter Duos
1st - A Crook & C Cosgriff
2nd - C Hocking & H Yuill
3rd - A Killender & E Cosgriff
HM - M Flanagan & J Zuycluyk
HC - C Martin-Parker & M Farrelly.

South Eastern

8 years Solo Novice Part 1
1st: L. Schakht
2nd: E. Pollard
3rd: E. Taylor
HM: M. Grant & A. Keleher
HC: R. Authur & A. Carthew-Monos
SM: E. Baxter & E. Webster
8 years Solo Novice Part 2
1st: I. Smith
2nd: M. Partridge
3rd: S. Wilson
HM: S. Black
HC: M.Quayle & S. Young
SM: A. Porter & H. Baynes
9 Years Novice/open part 1
1st: S. McKenzie
2nd: S. Maclennan
3rd: I. Tovey
HM:L. Clancy
HC: C. Dimmock & M. McMahon
9 Years Novice/Open Part 2
1st: T. Eastgate
2nd: P. Knight
3rd: S. La
HM: S. Bella Foote
HC: G. Vakameilo & C. Veneris
SM: L. Poulis & I. Fife
9 Years Calisthenics Novice/Open (Part 3)
1st- A. Draper
2nd -_ A. Bampton
3rd- Z. Greco
H.M - E. Thompson & L. La Fontaine-Pollard
H.C - M. Smith, D. Feutrill-Finely & A. Edwards
9 Years Cali Solo Novice/Open Part 3
1st - A. Draper
2nd - A. Bampton
3rd - Z. Greco
HM - E. Thomson & Lily Fontaine- Pollard
HC - M. Smith, D. Feutrill & A. Edwards
10 Years Cali Solo Novice Part 1
1st -S. Rozinski
2nd - C. Grech
3rd - L. Melody
HM - C. Pitruzzello & M. Dawe
HC - C. Gaudion & M. Cavilli
SM - L. Dent, H. Young & A. Somerville
10 Years Novice Solo Part 2
1st: T. Yip
2nd: A. Chapman
3rd: S. Isgro
HM: C. & G. Marandawela
HC: L. McIver
10 Years Novice Solo Part 3
1st: L. Taivai
2nd: Z. Sarisandal
3rd: C. Rigoboulous
HM: M. Johnston
HC: A. Mariani & E. Godfrey
SM: K. Tuite
10 Years Cali Solo - Open
1st - M Armour
2nd - B hanssen
3rd - C Nash
HM - M Arnott
HC - I Inserra & M Modin
SM - A Rose & A Arduca
11 Years Novice Solo Part 1
1st: S. Grace Rossi
2nd: E. Martin
3rd: T. Campbell
HM: C. Wang
HC: A. Tabe-Lewis
11 Years Novice Solo Part 2
1st: A. Cox
2nd: M. Wyllie
3rd: B. Choat
HM: S.Cassar & E. Anderson
HC: C. Abdulbaki
11 Years Solo Novice - Part 3
1st: I. Webster
2nd: J. Metra
3rd: L. Cotter
HM: A. Breci
HC: C. Greene
SM: C. Pollard, J. Newman & J. Hills
11 Years Solo Novice- Part 4
1st: T. Jones
2nd: A. Scott
3rd:T. Hammon
HM: A. Borg
HC: M. Nicholls
SM: E. Watson, M. Read & H. Carlisso
11 Years Calisthenics Solo Open Reserve
1st: U. Biaroza
2nd: E.Foley
3rd:E. Dowling
HM: M. Knight
HC: I. Jeffs
11 Years Calisthenics Solo Open
1st:E. Thomas
2nd: T. Black
3rd: S. Vos
HM:P. Harris & S. Tainsh
HC: A. Iannazzone
SM: S. Cole
12 Years Calisthenics Solo Novice part 1
1st: A. Parrot
2nd: A Poulios
3rd: M. La
HM:H. Dwyer
HC: S. Truong
SM: A. Gibbs & S. Johnson
12 Years Calisthenics Solo Novice Part 2
1st: R. Feng
2nd: A. Phillips
3rd: M. Wang
HM: J. White & H. Jewell
HC: T. Hird
SM: S. Johnson
12 Years Calisthenics Solo Novice Part 3
1st: S. Pettitt
2nd: A. Eldebs
3rd: S. Wang
HM: I. Daff & E. Bruce
HC: A. Tripunoski
SM: I. Jenkinson & B. Powell
12 Years Cali Solo Open Reserve
1st - H. Car
2nd - K. Beasley
3rd - J. Knight
HM - L.Bowen & S. Mclaughlin
HC - V. Dawes & C. Fraser
12 Years Cali Solo Open
1st - A. Collard
2nd - L. Hendrickse
3rd - A. Wilson
HM - M. Michailidis
HC - G. Pettinella & O. Macklin
13 Years Cali Solo Novice Part 1
1st - K. Menzie
2nd - A. Kouvelas
3rd -W. McDonough
HM - E. Hines & A. Moffitt
HC - E. Burish
SM J. Kelly
13 Years Cali Solo Novice Part 2
1st - A. Stewart
2nd - P. Dent
3rd - G. Parks
HM - H. Deeb
HC - B. McDonald, J. Vandervergt & K. Adams
SM A. Stoker & A. Parker
13 Years Cali Solo Open Reserve
1st -B Leatch
2nd -E Wu
3rd -A Braden
HM - C Spooner
HC - S Turone, E Diment & J Soh
13 Years Calisthenics Solo Open
1st: M. Vos
2nd: L. Shattock
3rd: C. Macklin
HM: B. Humphreys
HC: M. McVeigh
14 Years Cali Solo Novice Part 1
1st - E. Ryan
2nd - L. Ambrose
3rd - C. Jaroslawski
HM - J. Byrne
HC - E. Griffith, C. Long & N. Field
14 Years Cali Solo Novice Part 2
1st - M. La Fontaine-Pollard
2nd - M. Jo Wilton
3rd - C. Reichelt
HM - K.Smith & M. Brown
HC - C. Kaniadakis
SM - A. Wright & L. Powell
14 Years Cali Solo Open Reserve
1st -A.Horner
2nd -M.Flanagan
3rd -H.Mcaleese
HM -M.Halbish & J.Zuydwyk
HC -M.Barbuto & C.Bast
14 Years Open Solo
1st: A. Van Dijk
2nd: E. Lawless
3rd: T. Sluka
HM: M. Maney
HC: A.Margargis
15 Years Cali Solo Novice
1st - C. Copeland
2nd - B. Thiele
3rd - O. Cartechini
HM - E. Parkinson
HC - R. Dunne & C. Anderson
S.M -P. DiBalasi, J. Jin & D. Wendt
15 Years Cali Solo Open Reserve
1st - D. Emmerling
2nd - E. Illott
3rd - L. Wells
HM - E. Craig
HC - A. Henwood & T. Miles
SM G. Matheson
15 Years Cali Solo Open
1st - Z. Formosa
2nd - C. Braden
3rd - Z. Gibson
HM - T. Brown
16 Years Calisthenics Solo Novice
1st: S. Callaghan
2nd: S. Luedi
3rd: K. Brown
HM: S. Paine & E. Harding
HC: C. Tiong
SM: H. Bevan & S. Bridle
16 Years Cali Solo Open Reserve
1st - T. Moonen
2nd - E. Chan
3rd - H. Cox
HM - T. Mclean
HC- K.Sluka
16 Years Cali Solo Open
1st - C. De Faye
2nd - M. Greenhalgh
3rd - K. Bast
HM - T. Killender
HC - L. Sexton
17 Years Calisthenics Novice
1st: G. Sossi
2nd: K. Shrubsole
3rd: I. Petrelli
HM: G. Pigatto
HC: G.McIndoe & E. Costin
17 Years Cali Solo Open Reserve
1st - R. Perry
2nd - C. Dorman
3rd - C. King
HM - R. Spencer
HC - H. Burnett
17 Years Cali Solo Open
1st - T.R Shattock
2nd - B. McVeigh
3rd - W. Ofosu- Amaah
HM - C. Arhontissas
Senior Cali Solo - Novice Part 1
1st - D. Curtis
2nd - C. Aravena- Hughes
3rd - B. McGown
HM - S. Woods & S. Allen
HC - N. Nathan
Senior Cali Solo Novice Part 2
1st - S. Phelan
2nd - T. Bouzon
3rd - N. Smith
HM - A Hermes
HC - C. Higgins
SM - J. Durovic & L. Beardsmore
Senior Cali Solo Open Reserve
1st - K. Murphy
2nd - B. Camier
3rd - C. Humpheys
HM - O. Rundle & E.Craig
HC - B. Sanstrom & S. Carter
Senior Cali Solo - Open
1st -H Roffey
2nd - C Priamo
3rd - R Dowling
HM - S Stewart & B Parker
HC - M Cubitt
Junior Duo
1st: H. Boothby & T. Woodall
2nd: S. McLaughlin & H. Car
3rd: A. Denni & O. Kelly
HM: R. Smith & A. Smith
HC: C. Parsons & M.Hodgson
Inter Duo
1st: C. Cosgriff & A. Crook
2nd: O. D'Agruma & M. Stutterd - Walsh
3rd: B. Ruckwood & C. DeFaye
HM: A. Marinov & C. Ross
HC: O. Vines & T. Lesley
Senior Duo
1st - J Bouloukis & O Bouloukis
2nd - R Fenton & M Newman
3rd - R Mackay & E Winters
HM - M Smith & C Treseder
HC - G Collard & V Collard
SM - B McGown & T Paul.

VCCA

11 Novice Part 1:
1st E Thomas, coach B Synnott
2nd S Cole
3rd C Pollard
HM R Smith
HC P White, T Jones
11 Novice Part 2:
1st S Tainsh, coach J Doig
2nd T Black
3rd A Iannazzone
HM E Dowling
HC P Harris
SM R Collins, I Webster
12 Novice Part 1:
1st A Jones, coach K Andrews
2nd E Fitzgerald
3rd C Heron
HM T Dsouza, L Patullo
HC A Phillips, E Rusmir
SM I Kors, A Wilson, L Bowen, A Gerrits
12 Novice Part 2:
1st J Knight, coach K Doig
2nd S Holdich
3rd I Lappage
HM H Boothby
HC S Pettit, G Green
SM A Bray, D Gibson, G Herft
12 Open:
1st G Arnold, coach S Lukey
2nd L Gammone
3rd A Collard
HM M Michailidis
HC V Dawes, G Pettinella
13 Novice Part 1:
1st L Morris, coach C Nyman
2nd H Thompson
3rd X Burge
HM R Luckhurst, K Whelan
HC B Campbell, T Ayling
13 Novice Part 2:
1st C Mitton, coach M Roughana
2nd M McVeigh
3rd O Rando
HM A Kralevski
HC A Stoker, A Parker
13 Open:
1st M Vos, coach B Synnott
2nd O Cataldo
3rd C Parsons
HM L Shattock
HC S Renton, A Irvine
14 Novice Part 1:
1st K Smith, coach A Phillipsen
2nd C McGoven
3rd B Skinner
HM N Khoo, B Ta
HC H McAleese
Sm J Liu, B Mannix
14 Novice Part 2:
1st M Patterson, coach S Beattie
2nd K Grinton
3rd K Hession
HM M Halbish
HC E Inserra, Z Robinson
SM S Webster
14 Open Reserve:
1st L Chilver, coach A Welch
2nd P Hughes
3rd M Smith
HM T Courtot
14 Open:
1st E Lawless, coach C Black
2nd E Cosgriff
3rd A van Dijk
HM A Margaris
HC E McCorkell
15 Novice:
1st L Jeffs, coach K Wootton
2nd B Whiteley
3rd S Petterson
HM S Warrener, C Cottrell
HC K Gaskell, L Smith
Sm S Egglezos, E Craig, C Oldcastle
15 Open Reserve:
1st G Gaal, coach L Williams
2nd A Henwood
3rd Z Gibson
HM T Lappage
HC A Hughes
15 Open:
1st O D'Agruma, coach L Williams
2nd C Braden
3rd Z Formosa
HM G Mahoney
HC S Harris, T Hammond
16 Novice:
1st N Jenkinson, coach E Iles
2nd K Sluka
3rd S Holloway
HM C Druzynski
HC O Vines
SM T McLean, O Pirotta
16 Open Reserve:
1st N Wallis, coach L Williams
2nd A Crook
3rd M Perry
HM L Castricum
HC C Hocking
SM Y Narai, B MacFarlane
16 Open:
1st K Bast, coach P Doig
2nd B Ruckwood
3rd E Holbrook
HM T Lonegran
HC S Tutakitoa, H Yuill
SM A Richards, C Cosgriff, R Carroll
17 Years section Novice
1st C Jenkinson, coach E Iles
2nd B Renwick
3rd W Ofosu-Amaah
HM G Pigatto
HC G Sossi
17 Years section Open Reserve:
1st J Christensen, coach E Freeman
2nd S Connell
3rd G Johnson
HM T Davison
17 Years Open:
1st T Shattock, coach B Lee
2nd B McVeigh
3rd A Stutterd-Walsh
HM C Summers
HC A Wawra
SM V Cataldo
18 Years Novice Part 1:
1st D Mackow, coach T Mears
2nd M Cubitt
3rd C Humphreys
HM A Carpenter, C Yole
HC G McKay, B Lucas
Sm A Ward, T Stewart,
18 Years Novice Part 2:
1st E Roycroft, coach S Beattie
2nd N Sheridan
3rd M Holden
HM T Paul
HC R Augerinakis, S Phelan
SM E Jarvis, A Edmonds
18 Years Open Reserve Part 1:
1st C Murphy, coach J Sorich
2nd A Brooks
3rd S Anderson
HM J McLaren
HC A Rohloff
18 Years Open Reserve Part 2:
1st S Gosch, coach D Timms
2nd M Smith
3rd A Bignell
HM K Holmes
HC L Bashford
18 Years Open:
1st A Cray, coach L Williams
2nd A Bickford
3rd K Andrews
HM J Doig, R Reeves
HC K Doig, C Lord

 

 
X
Loading